Mar 16, 2016

DERBI I TRON TEHNIČARU

Proteklo 12. kolo „A“ grupe MRL Raško-Rasinskog okruga za odbojkašice bilo je znaku derbija sezone koji je odigran u Kruševcu. Domaća Mladost 2000 ugostila je Tehničar, a kraljevčanke su slavile pobedu rezultatom 2-3 (25:14 25:19 19:25 20:25 11:15). Ovim trijumfom „tehničarke“ su preuzele lidersku poziciju na tabeli.

Mnogo teška utakmica, sa velikim obrtom. Ušli smo u meč oslabljeni, jer tri igračice nisu mogle da krenu put Kruševca. Očajno smo odigrali prvi set, nešto bolje drugi, ali je domaćin zasluženo poveo 2-0 i mirisalo je na naš poraz. Nije prvi put ove sezone da devojke pokažu karakter, ponovo smo odigrali sjajno u nastavku meča i zasluženo slavili pobedu. Praktično cela sezona je stala u ovu utakmicu i zato pobeda još više dobija na značaju – kaže Aleksandar Lazarević trener ženskih selekcija OK Tehničar.

Protiv Mladosti su boje Tehničara branile: I. Marković (kapiten), K. Stanisavljević, T. Miladinović, A. Cvetković, A. Stojančević, A. Aleksandrić, A. Andrić, A. Sredojević, A. Kovačević, N. Lazović i I. Niketić (libero).

U drugoj utakmici ovog kola Napredak 037 je u Kruševcu pobedio tim Kraljeva rezultatom 3-2.