May 12, 2024

TEHNIČAR OČEKIVANO OSMI U SRBIJI

Juniorke kraljevačkog Tehničara na finalnom turniru Prvenstva Srbije u Obrenovcu zauzele su poslednje 8. mesto. „Tehničarke“ su odigrale četiri utakmice i doživele isto toliko poraza bez osvojenog seta. Reklo bi se očekivano, jer kraljevački sastav je nastupio desetkovan, gro tima činbe pionirke i kadetkinje i nije bilo realno očekivati u ovakvoj konkurenciji neki rezultat. Ipak, očekivala se oblja igra. veći otpor devojaka koje su sva tri dana finalnog turnira pokazale impresioniranost takmičenjem i konkurencijom. Drugim rečima, posle svega viđenog, pogotovo u poslednjoj utakmici za sedmo mesto sa Desetkom iz Niša, „tehničarke“ su zalutale u Obrenovcu. Posle poraza od Partizana u 1. kolu grupe „B“, Tehničar je drugog dana takmičenja poražen od domaćina prvenstva TENT-a iz Obrenovca rezultatom 3-0 (25:11, 25:15, 25:8), a u večernjim satima od branioca titule Omladinca iz Novih Banovaca rezultatom 3-0 (25:7, 25:12, 25:7). Poslednjeg dana prvenstva Tehničar je u borbi za 7. mesto izgubio od Desetke iz Niša rezultatom 3-0 (25-17, 25-12, 28-26). U ovoj utakmici su „tehničarke“ prespavale dva seta (utakmica igrana u 9h ujutro), da bi u trećem uspele da se povrate dođu do četiri set lopte 24-20 i prokockaju stečeno. Za Tehničar su na ovom prvenstvu nastupile: E. Nikolić, N. Radonjić, J. Jevremović, E. Milenković, K. Blagojević (kapiten), N. Lončarević, S. Veljović, J. Lekić (libero 2), T. Ivković (libero 1), L. Miljković, L. Đorđević i A. Predović. Na kraju balade, ubedljivi porazi kao lekcija i opomena da se mora i bolje i više. Ipak, osmi u Srbiji je rezultat više nego zadovoljavajući za Tehničar ophrvan brojnim kadrovskim problemima.

aaaOdbojkašice Tehničara bez osvojenog seta na finalnom turn iru za juniorke u Obrenovcu