SKROMNO I LOŠE
Tehničar 2 je nastupio i oves ezone u MOOL Kraljevo sa željom da ozbiljnije pripreti neprikosnovenoj Ribnici 3, ali se pokazalo da su „tehničari“ još uvek daleko od tog cilja. I ne samo to, u tek okončanoj sezoni nisu uspeli ozbiljnije da pariraju ni OK Kneginja Milica iz Trstenika, koga su prethodnih godina
ostavljali iza sebe. I u ovoj ligi je zbog neozbiljnosti, ne dolazaka na utakmice i slično, iz lige u drugom delu isključena ekipa 4. kraljevačkog bataljona. Tako su takmičenje završile tri ekipe i ta oseka u muškoj odbojci zabrinjava. Oseka, odnosno manje dečaka koji se bave odbojkom, oseća se i u OK Tehničar,a to se posebno videlo u drugoj ekipi koja je nastupa u MOOL Kraljevo, jer ni u jednom meču ove sezone „tehničara“ nije bilo 12 u ekipi.
Uprkos svemu, od muške „dvojke“ se više očekivalo i sigurno je da će stručni štab kluba morati da ozbiljnom analizon utvrdi zašto rezultati ovih dečaka nisu u rangu naše ekipe koja igra u Međuregionalnoj ligi. Zaokret je već napravljen činjenicom da je treninzima najbolje ekipe OK Tehničar priključen veći broj pionira koji su izlazno godište i koji predstavljaju budućnost kluba. Od toga kako budu radili i kako se budu razvijali zavisiće i rezultati Tehničara u godinama koje dolaze.
KONACNA TABELA
|
PL. |
EKIPA |
KOLO |
POBEDA |
PORAZ |
S+ S- |
∑BODOVA |
|
1 |
RIBNICA III |
XII |
11 |
1 |
35:8 |
34 |
|
2 |
KM TRSTENIK |
XII |
8 |
4 |
27:17 |
23 |
|
3 |
TEHNICAR II |
XII |
5 |
7 |
21:25 |
15 |
|
4 |
IV KV BATALJON |
XII |
0 |
12 |
2:36 |
0 |
PRVA GODINA- VRLO DOBAR ČETIRI
Sezona 2011/2012. biće zapisana u istoriji OK tehničar kao prva u kojoj je u takmičenje uključena ženska ekipa. I to ne jedna, već dve! Jesenas su Tehničar 1 i Tehničar 2 zaigrali u najnižem stepenu takmičenje i za prikazano na premijeri zaslužili su visoke ocene. Prvi deo sezone je pokazao veliku tremu, videlo se da
je početak, ali zato u drugom delu prvenstva sve je bilo u znaku „tehničarki“. Napredak u igri je bio evidentan, sve to je ispratio jako dobar rezultat, pa odluka da Tehničar počne da radi sa devojčicama se pokazala više nego opravdanom.
Titulu prvaka je osvojila ekipa ŽOK Ušće koja je iskoristila neozbiljnost OK 4. kraljevački bataljon (jesenji prvak, ali potom isključen iz takmičenja) da dobrim igrama i pobeda stigne do trona. Zvanje vicešampiona, kao i jesenas pripalo je ekipi Tehničar 1 koja je propustila veliku šansu da u prvoj godini takmičenja osvoji pehar. Naša „jedinica“ je tron izgubila već na startu drugog dela sezone kada je poražena od klupskih drugarica iz Tehničara 2 i do kraja sezone se taj neuspeh nije mogao nadoknaditi. Tehničar 2 je jesen završio sa samo 2 boda, ali je u nastavku stigao do 10 osvojenih bodova i trećeg mesta na tabeli. Devojčice iz „dvojke“ su pokazale da njihovo vreme dolazi.
Opšti zaključak ženska ekipa(e) OK Tehničar imaju jako lepu perspektivu,a rezultati će sigurno biti i bolji, jer od 1. maja ekipu trenira Aleksandar Bošković, veliko pojačanje u stručnom štabu kluba. Rad sa bivšim asistentom selektora naše reprezentacije i trenerom sa uvaženim CV-jem samo može da koristi i u narednoj sezoni Tehničar će biti u krugu klubova, ili ženskih ekipa koje mogu i moraju mnogo.
Drugi deo sezone MOOL Kraljevo R E Z U L T A T I
OK TEHNIČAR 1 - Tehničar 2 1-3
- Ekonomac 2 3-1
- Ušće 2-3
- Đura Jakšić 3-0
OK TEHNIČAR 2 - Tehničar 1 3-1
- Đura Jakšić 3-0
- Ekonomac 2 3-2
- Ušće 1-3
KONAČNA TABELA: 1. Ušće 21 2. Tehničar 1 17 3. Tehničar 2 10
4. Ekonomac 2 8 5. Đura Jakšić 4
TEHNIČAR (SAMO) ODLIČAN ORGANIZATOR
Kadetska MRL u muškoj konkurenciji završena je trijumfom Ribnice koja je u dva meča plej ofa „preslišala“ kolege iz OK Tehničar. Od ove ekipe u Tehničaru su najviše očekivali, najviše im je pruženo, vratili su skromnim rezultatom, da ne upotrebimo neku težu reč. U plej ofu sa Ribnicom nisu stigli ni do časnog otpora, ali nas je sreća pogledala i odustajanjem nekih ekipa ipak smo se našli na polufinalnom
turniru Prvenstva Srbije. I ne samo, Odbojkaški savez Srbije je vrednovao sve što je Tehničar do sada učinio, sjajno organizovan polufinalni turnir pionira prole godine, pa je nama dodelio organizaciju i ovog turnira.
U predivnom ambijentu STC „OKANIK“ odigran je dvodnevni turnir na kome su pored domaćina još učestvovali novosadska Vojvodina, beogradski Blok Aut i ekipa Niša. Posle zanimljivih mečeva prvog dana Vojvodina je pobedila Niš 3-1, dok je Tehničar, uprkos velikoj podršci navijača, potpuno podbacio i poražen je od Blok Auta 3-1. Meč za treće mesto se nije igrao, dok je u finalu Vojvodina bez problema slavila protiv Beograđana maksimalnim rezultatom 3-0. Novosađani će igrati na finalnom turniru,a Tehničar je opet bio sjajan domaćin i organizator, dobio sve pohvale za taj deo i ništa više od toga. Igra i rezultat kadeta kraljevačkog kluba bi što pre trebalo da budu zaboravaljeni. I prava je šteta što puleni Stefana Paunovića nisu iskoristili dar da uopšte stignu do ovakvog turnira, još i da dobiju domaćinstvo. Razočarali su sve i ponovo će se čekati naredna sezona za neki korak više.
Polufinalni turnir odbojkaškog
Prvenstva Srbije za kadete
SREDA 11. april
NIŠ – VOJVODINA NS Seme 1-3 (25-20, 15-25, 17-25, 12-25)
TEHNIČAR – BLOK AUT 1-3 (24-26, 16-25, 25-18, 18-25)
ČETVRTAK 12. april
F I N A L E
Vojvodina NS Seme – Blok Aut 3-0 (25-22,25-18,25-23)
OK VOJVODINA NS SEME (NOVI SAD)
Pobednik polufinalnog turnira u Mataruškoj Banji
Trener: Branislav Đurić
Pomoćni trener: Siniša Reljić
OK TEHNIČAR KRALJEVO (kadetska ekipa)
TRENER: STEFAN PAUNOVIĆ