Požega i Odbojkaški klub Stars su bili domaćini prvog Majskog turnira za devojčice 2012. godište i mlađe. Među pozvanim ekipama našao se i kralјevački Tehničar koji je iskoristio priliku da predstavi novu generaciju pionirki koja ima nezahvalna zadatak da odbrani sve ono što je generacija 2011. i mlađe ostvarila ove sezone. Da u Tehničaru imaju slatke brige govori podatak da je i ova generacija pokazala da je već sada spremna za velika dela. U grupi Tehničar je pobedio domaći Stars i beogradski Crnjanski i tako stigao do finala sa odličnom ekipom Valјeva. Uprvao u tom susretu izabranice Nine Živanović su pružile najbolјu igru, potpuno nadigrale rivala i slavile ubedlјivu pobedu za trijumf na celom turniru. Tehničar je u svojim redovima imao i dve pojedinačne nagrade, najbolјi dizač je Lena Kočović, dok je MVP turnira Nina Janić čija igra nikoga nije ostavila ravnodušnim. Za Tehničar su na ovom turniru nastupile: I. Đorđević, L. Ćirović, J. Mijajlović, S. Radović, V. Knežević, L. Vidović, N. Petrović, L. Kočović, N. Janić (kapiten), M. Janković (libero 1), T. Stevanović (libero 2), U. Čukić, E. Baltić, V. Savić. Domaćinu čestitke na odličnoj organizaciji i zahvalnost na gostoprimistvu. OK Tehničar Kralјevo je stekao jednog prijatelјa više i nadamo se novim druženjima. Ova generacija odbojkašica Tehničara novu proveru će imati na turniru u Nišu 7. juna.




