„Festival odbojke“ naslov je turnira koji je odlično organizovao odbojkaški klub Maks Volej u Kragujevcu proteklog vikenda. U konkurenciji pionirki, među 16 ekipa, mlade odbojkašice Tehničara iz Kraljeva, popularne „Ninine bebe“ zauzele su peto mesto. Tehničar je u grupi pobedio kragujevački Radnički rezultatom 2-0, da bi istim rezultatom bio poražen od čačanskog Borca. U razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta, „tehničarke“ su pobedile ekipe Uba i Jablanice iz Medveđe sa po 2-0 i tako još jednom potvrdile da spadaju u sam vrh srpske odbojke u ovom uzrastu. Za Tehničar su nastupile: N. Jevremović (kapiten), L. Kočović, I. Radosavljević, I. Đorđević, Na. Ivezić, Ni. Ivezić, M. Matić, N. Janić, M. Filipović, E. Baltić, M. Milošević (libero), N. Biorac, M. Bajović. Pobednik turnira u ovom uzrastu je ekipa Maks Voleja iz Kragujevca, drugo mesto pripalo je čačanskom Borcu, dok je treća bila Crnokosa iz Kosjerića. Pionirke Tehničara uskoro kreću u borbu za naslov najbolje u regionu, kako su u 1. kolu slobodne, sezonu otvaraju 18/19. oktobra.
