U prostorijama Regionalne Privredne komore u Kraljevu održana je Konferencija klubova Druge lige grupa „Zapad“ za odbojkašice i odbojkaše. Nova sezona počinje 11/12. oktobra,a prvi deo se završava trećeg vikenda meseca decembra. U konkurenciji seniorki nastupiće 11 ekipa (odustala ekipa Putevi Trendteks iz Prijepolja), dok će kod seniora nastupiti samo šest ekipa koje će igrati trokružni sistem takmičenja. Kraljevo u muškoj konkurenciji nema predstavnika, dok će u ženskoj nastupiti Gimnazijalac, Tehničar i Vrba 2019. Posle usvajanja opštih i aneks propozicija, pristupilo se žrebanju za novu sezonu. Slučaj je hteo da odbojkašice Tehničara u 1. kolu dočekuju gradskog rivala, ekipu Gimnazijalca, što je ne sumnjivo derbi ovog kola. „Tehničarke“ u 2. kolu gostuju u Baljevcu ekipi Rudara, dok su u 3. kolu slobodne. Potom sledi gostovanje čačanskoj Slobodi S, pa dva vezana meča u Kraljevu protiv Novog Pazara i Kosovske Mitrovice. U 7. kolu Tehničar gostuje čačanskom Lotusu, pa sledi komšijski duel sa Vrbom 2019 u Kraljevu. Tehničar u 9. kolu gostuje ekipi Trstenika, da bi sedam dana kasnije ugostio kruševačku Bagdalu. Polusezonu mlađi kraljevački drugoligaš zaključuje gostovanjem ekipi Mokre Gore iz Zubinog Potoka. Ostaje da se izabrnice Aleksandar Lazarevića dobro pripreme za svoju jubilarnu desetu uzastopnu sezonu na drugoligaškom „Zapadu“.
