Apr 2, 2013

MRL Kraljevo - seniori -

MARATON PARAĆINCIMA

Posle debakla u derbiju u Gračacu seniorska ekipa Tehničara je poražena i u 16. kolu MRL Kraljevo od SFS Borca iz Paraćina rezultatom 2-3 (14:25 22:25 25:19 29:27 14:16). Ponovo oslabljeni, bez nekoliko igrača iz startne postave, „viola bojsi“ su bili nemoćni u prva dva seta i kada su videli da je „vrag odneo šalu“ usledio je povratak u meč. I peti set je bio u znaku Tehničara koji je vodio 14-10, ali to nije bilo dovoljno da se osvoji više od jednog boda.

Ne tražim alibi, ali nastup bez povređenog Rakovića, odustnih Piljojčića i Đorđevića, bolesniih Lazića i Bežanića, osetili bi i jači timovi od nas. Nismo igrali dobro prva dva seta, tražili smo rešenja, tražili igru koja je došla u trećem i četvrtom setu. Bili smo odlični i u taj breku, ali je neverovatno koliko smo izgrešili u završnici i gosti su srećno i zasluženo stigli do pobede. Moram da naglasim oačjno suđenje na ovom meču, ali to nije odlučilo pobednika – rezignirano govori Stefan Paunović trener prve ekipe Tehničara.

Ovim porazom Tehničar je izgubio i drugo mesto na tabeli, pa će nedeljni meč u Tutinu biti više nego zanimljiv. Šanse da se ponovo domognu vrha tabele postoje, ali su u domenu teorije. Ipak, puleni Stefana Paunovića moraju poslednja dva kola da odigraju maksimalno i da sezonu završe na najbolji mogući način.

U ovom kolu MRL Kraljevo igrali su: Partizan 2012-Gračac 3-2, Car Lazar-Tutin 0-3, Kneginja Milica-Rudar 0-3. Utakmica Župa-Tomako se igra naknadno.