Feb 2, 2013

Poraz kadetkinja u derbiju

Dugo čekani derbi 3. kola MRL Kraljevo za kadetkinje odigran je u četvrtak 31. januara u sali ESTŠ „Nikola Tesla“. Gimnazijalac je kao domaćin ugostio i pobedio ekipu Tehničara rezultatom 3-1 (25-19, 25-23, 22-25, 25-23). Bio je to pravi derbi pred prepunim gledalištem, gde je svaki tim imao svoje navijače. „Tehničarke“ su bolje počele meč, povele 10-3, ali su na volšeban način dopustile da se rival vrati u igru. Držao je „gost“ vođstvo do 18-15 i tu je bio kraj. Domaće su odličnim servisom trasirale put ka prvom setu i ka konačnoj pobedi. Velika borba je viđena u preostala tri seta, Gimnazijalac je as servisom došao do drugog seta, Tehničar uzvratio pravom igrom u trećem gde su Nina Vukaljović i drugarice pokazale koliko mogu. U poslednjem setu viđena je rezultatsak klackalica, Gimnazijalac se prvi izdvojio, poveo 24-20, ali je tek četvrtu set loptu iskoristio za zasluženu pobedu.

-       Prava utakmica kakvu Kraljevo kao odbojkaški centar zaslužuje. Gimnazijalac nas je i treći put ove sezone pobedio, dva puta u regionalnoj ligi, sada i u kadetskoj, ali smo bili dostojan rival. Šteta što moje igračice u ovakve utakmice ulaze sa strahom, jer mislim da ništa nismo lošiji od naših rivala. U ovom meču su bila odlične Vukajlović i Jovana Bukumira, ali je izostala podrška ostatka tima, nije bilo igre kroz sredinu koju mi forsiramo i tu je ključ ovog poraza. Gimnazijalcu želim sve najbolje u daljem takmičenju, realno naše šanse da se domognemo plej ofa su teoretske, ali igraćemo do kraja punim srcem – rekao je posle meča Aleksandar Daišević trener svih ženskih selekcija OK Tehničar.

„Tehničarke“ su u ovom mneču bile: Vukajlović (kapiten), Jo. Bukumira, Je. Bukumira, Marković, Miladinović, Baljošević, Stojančević, Dulović, Đorđević, Sredojević, Lazović i Krstić (libero)