Nov 21, 2012

Međuopštinska odbojkaška liga Kraljevo: Poraz u Konarevu

MOOL Kraljevo, ove sezone samo u ženskoj konkurenciji, startovala je 10. novembra, ali je ekipa Tehničar 2 prinudno odmarala, pošto je meč sa Ribnicom 04 odložen. Ispostavilo se da je premijerni meč za drugu ekipu „tehničarki“ bio susret 2. kola u Konarevu sa ekipom Đura Jakšić koji je završen pobedom domaćih rezultatom 3-1 (9-25, 25-13, 25-8, 25-18). Tehničar 2 potpuno nova ekipa sa nekoliko novih devojčica, debitantkinja, ali to nije alibi za ubedljiv i zaslužen poraz od mlade ekipe Đura Jakšić. I u ovom susretu su „tehničarke“ lako i ubedljivo dobile prvi set i posle toga više nije bilo igre niti bilo kakvog sistema u postavi devojčica u ljubičastim majicama. Grešilo se u serijama, početnički, omogućeno je rivalu da lako osvaja poene i setove čime je prekinuta tradicija. Naime, u svim do sada odigranim utakmicama dva kluba slavio je Tehničar, ali odbojkašice iz Konareva su se potrudile da ovoga puta vrate deo duga. Viđeno u poslednja tri seta, pogotov u trećem istinska je blamaža „tehničarki“ koje nisu pokazale ni deo mogućnosti koje ovaj tim ima.
U susretu sa ekipom Đura Jakšić iz Konareva za Tehničar 2 su nastupile: Milenković, Stanisavljević, Drašković, Bažalac, Pavlović, Savić, Niketić, Trivun, Usiljanin (kapiten), Krstić (libero), Đorđević, Ka. Živić, Kr. Živić.
U ostalim utakmicama 2. kola postignujti su sledeći rezultati Gimnazijalac 3-Ribnica 04  3-0 i Ušće- 4. kraljevački bataljon 3-1.
Na tabeli vodi Gimnazijalac sa maksimalnih 6 bodova ispred Ušća sa 5, Đure Jakšića sa 4, 4. kraljevačkog bataljona, Ribnice 04 i Tehničara 2 bez bodova.
U narednom kolu Tehničar 2 dočekuje prvoplasirani Gimnazijalac,a još igraju Ribnica 04-Ušće i 4. kraljevački bataljon-Đura Jakšić.