Nov 4, 2012

MRL devojke

Poraz u gradskom derbiju

Posle pobede u Trsteniku sa velikim optimizmom su odbojkašice Tehničara očekivale ranojutarnji gradski derbi sa ekipom Kraljeva. Iako je protivnik iskusniji, sa više staža u MRL i sa jako kvalitetnim sastavom, računalo se da naš tim može da iznenadi. Na kraju Kraljevo – Tehničar 3 – 1 (25-19, 21-25, 25-18 i 25-11).
Rezultat malo vara, jer su „tehničarke“ igrale dosta dobro puna tri seta i pitanje je šta bi bilo u četvrtom da se pri rezultatu 4-4 nije povredila korektor Jelena Bukumira (skočni zglob). Na toj poziciji naš tim nije imao adekvatnu zamenu, sve igračice su se prosto predale u tim trenutcima i domaćin je serijom jakih servisa i grešaka naših igračica stigao ubedljivo do seta i konačne pobede. U prvom i trećem setu se pokazalo neiskustvo izuzetno mladog tima (u postavi stalno igraju po tri pionirke) koji lako u finišu seta ulazi u seriju grešaka, bez mogućnosti da se nešto promeni. Raduje jako dobra igra u drugom delu igre, gde se pšokazalo da ovaj tim vredi više, čak i u duelu sa daleko jačim rivalima, fizički superiornijim i iskusnijim.
Ostaje da se radi, mnogo trenira, sklapa kockica mozaika pravog tima koji bi trebalo da donese i rezultat.
Za Tehničar su protiv Kraljeva nastupile Vukajlović (kapiten), Stojančević, Miladinović, Sredojević, Jo. Bukumira, Pejović, Mijatović, Je. Bukumira, Baljošević, Garić, Marković i Erac (libero).
Utakmicama 5. kola završava se prvi deo sezone MRL za devojke grupa „Centar“. Tehničar u Kraljevu (za vikend) dočekuje kruševački Car Lazar i eto prilike za drugi trijumf i uvećanje bodovnog konta.