Oct 31, 2012

Prvenac "Tehničarki"

U svojoj debitantskoj sezoni u Međuregionalnopj ligi odbojkašice Tehničara su u 3. kolu, u susretu sa Trstenikom 2 u gostima, stigle i do svoje prve pobede 3-1 (25-23, 20-25, 25-23, 25-17). Naporan rad na treninzima, veliko odricanje najmlađe ekipe u ovom takmičenju počeo je da se isplaćuje i do kraja prvenstva sve bi, posle ove prve pobede, trebalo da bude lakše. Odlično su igrale „tehničarke“ protiv favorizovanog rivala, pokazale karakter, pogotovo u prvom setu u kome je domaćin vodio 23-20,a Tehničar serijom od 5-0 osvojio prvi set u ligi. U drugom uobičajen pad koji je uzrokovan i pogoršanim zdravstevnim stanjem Teodore Dulović koja morala van dvorane, na vazduh, a posle meča i na bolničko lečenje. Kada su se njene klupske drugarice malo povratile, stvari su postavile na svoje, iako su u trećem setu od 24-20 iskoristile poslednju set loptu.
Velikog slavlja nije bilo, zbog pomenute situacije sa Teodorom kojoj želimo brz oporavak i povratak na teren. Do kraja prvog dela prvenstva ženska ekipa Tehničara igra dva meča u Kraljevu i pokušaće da osvoji maksimalan broj bodova. U 4. kolu sledi duel Kraljevo-Tehničar koji se igra u nedelju od 9 časova u Hali sportova.